14 луѓе со одлична смисла за хумор кои можат да го направат секој ден вреден за паметење

Некои луѓе се родени за да бидат среќни, тврдат научниците кои откриле дека одредени гени се поврзани со благосостојбата. Но, животот во блаженство не е целосно зависен од генетиката. Студијата исто така вели дека нашата околина игра клучен фактор во нашите чувства. За среќа, има поединци кои беа надарени со одлична смисла за хумор и тие го искористија ова за да ни помогнат да отклучиме и ново ниво на радост.

1. Подготвенa да го одгледувам мојот дополнителен сет на раце оваа зима“.

 

2. „Ова е вистинско интервју што се случува во канцеларијата. Ноќта на вештерките ja сфаќаме многу сериозно“.

 

3. „Мојот нов сосед штотуку пристигна со комбето за селење. Не можам да кажам дека сум возбуден…“

 

4. „Денес е мојот последен ден на работа на оваа работа, па донесов торта за сите“

„Примете сочуство“

 

5. Кога персоналот на хотелот прави повеќе од потребно за да ги насмее клиентите:

 

6. „Ѝ побарав на сестра ми еж торта за мојот роденден…“

 

7. „Позадина на мојот учител“

 

8. „Ја претворив сликата од мојот лабрадор како кака во сложувалка и му ја дадов на татко ми како подарок“.

„Тој го состави, ја врами и ми ја врати“.

 

9. „Работите што ги прави мојата сопруга…“

 

10. „Мојот другар и јас ја криеме оваа статуа низ мојата и неговата куќа од 15 години“.

 

11. „Мојот син добива Nintendo Switch за неговиот 7-ми роденден. Но, прво, ова“.

 

12. „Мојата сопруга се закани дека ќе ги фрли моите стари/резервни делови за автомобил, па ѝ ја испратив оваа слика“.

 

13. „Сестрите на татко ми отидоа на пат и не го поканија. Така, тој се фотошопираше во нивна слика од патувањето и им ја даде како подарок“.

 

14. „Моите водичи за падобрани имаа одлична смисла за хумор“.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.