14 парови близнаци и 1 тројка дипломирале во иста генерација во исто средно училиште: „Ова е светски рекорд!“

Четиринаесет групи близнаци и една група тројки дипломираа во истото средно училиште на Флорида овој месец. Додека претставниците на јавното училиште во округот Бровард не се свесни за официјалниот рекорд за најмногу близнаци во класовите кои завршуваат, на нив им се допаѓа што барем се во центарот на вниманието овој период.

 

 

 

„Беше многу посебно бидејќи доаѓаа на сцената, ќе им подадев рака и ќе им дадев диплома, а потоа вториот ќе дојдеше да го стори истото“, изјави за Today.com Вера Перковиќ, директорката на училиштето.

„Тоа само симболизираше дека тие се нивни личности, но исто така и сложни како близнаци“, додаде таа.

 

 

 

„Целиот живот кога си близнак, некако се истакнуваш. Луѓето секогаш ви укажуваат на тоа и зборуваат за тоа како сте близначка“, рече студентката Џоселин Рид додека стоеше до нејзината сестра близначка, Габриел.

„Значи, некако е лудо да се види дека има толку многу други луѓе во иста ситуација“.

Повеќето од близнаците и тројките сега се подготвуваат да тргнат по сопствените патишта на факултет откако биле заедно на часови уште од основно училиште.

 

 

 

„Навистина сум возбудена што ќе одам некаде одделно и ќе бидам сама“, изјави Габриел.

„Каде и да одам, сум залепена со неа и навистина не се гледам како своја личност, па затоа сум навистина возбудена што можам да имам свои искуства“.

Во меѓувреме, браќата близнаци Дилан и Џордан се согласија дека немањето заеднички живот ќе биде чудно прилагодување, „но затоа постои „FaceTime“, изјавија тие.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *