14 пати кога мајката природа нѝ приредила необично изненадување

Понекогаш природата создава неверојатни работи кои наликуваат на уметнички дела, затоа денес собравме цела колекција од такви работи.

1. Був во хотелска соба

 

2. Оваа пеперутка има личен број

 

3. Срна штотуку оставена од својата мајка

 

4. Две џиновски боровинки

 

5. Си го најдов мојот двојник помеѓу камењата

 

6. Екстремно мала жаба

 

7. Неверојатно убав инсект со крилја извезени како со златен конец

 

8. Доказ дека змејовите постојат

 

9. Карта на американска држава направена од заби од ајкула најдена на плажа

 

10. Цвеќиња кои изгледаат како да се направени од стакло

 

11. Бебе змија

 

12. Мравки влечат ракавица

 

13. Отпечаток од алги на камен

 

14. Саламандер пронајден во одвод

 

  • Zemits machine напиша:

    Thanks for the auspicious writeup. It in fact used to be a enjoyment account it. Look advanced to more delivered agreeable from you! However, how could we keep up a correspondence?

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *