Верувале или не овие славни личности ќе полнат 65 години во 2023. Се чувствувате веќе старо?

Додека некои познати личности се свртуваат кон модерните третмани за убавина за да ја зачуваат својата младост, други претпочитаат да стареат природно. Како и да е, сите овие славни личности успеваат да изгледаат помлади од нивната возраст, а фактот дека сите тие ќе наполнат 65 години наскоро нè затекна. Но, како што вели поговорката, годините се само бројка, и како што докажуваат овие познати личности, тоа што сте во шеесеттите не мора да ве кочи.

1. Поп иконата Мадона на 16 август ќе наполни 65 години.

 

2. Комичарката и телевизиска водителка Елен Деџенерис ќе го прослави својот 65-ти роденден на 26 јануари.

 

3. Британскиот актер Гери Олдман на 21 март ќе наполни 65 години.

 

4. Ѕвездата од „Basic Instinct“ Шерон Стоун ќе го прослави својот роденден на 10 март.

 

5. Друга сакана актерка, Мишел Фајфер, ќе ги дува своите роденденски свеќички на 29 април.

 

6. Добитничката на наградата Златен глобус Анџела Басет ќе наполни 65 години на 16 август.

 

7. Кевин Бејкон ќе слави на 8 јули.

 

8. Енди Мекдауел на 21 април полни 65 години.

 

9. Филмскиот режисер Тим Бартон ќе го прослави својот роденден на 25 август.

 

10. Патриша Хитон полни 65 години на 4 март.

 

11. Ѕвездата на „Child’s Play“ , Џенифер Тили ќе наполни 65 години на 16 септември.

 

12. Италијанскиот пејач Андреа Бочели ќе слави на 22 септември.

 

13. Комичарот Дру Кери на 23 мај полни 65 години.

 

14. Џејми Ли Кертис ќе го прослави својот 65-ти роденден на 22 ноември.

 • Pero напиша:

  6 kila pudra, 16 kila plastika, fileri mileri, 100 litri mleka i drugi gluposti za telo lice… a baska… spijat kako KRAVI , stanuvaat koga sakaat
  da ne otisle da cekaat vo 4 sabajle za mleko, ili da ne se potresle strujata da ne mozat da si ja platat?

  • Adam напиша:

   Pece koj za so go bivat … Evo ti na primer si klasicno negativno nastroeno makedonce so mizeruvat i se nekoj drug mu e kriv vo zivoto so ne uspeal … Nikako da svatit deka samo negovata mrza e kriva za negovoto mizerno zivotce

 • Robert напиша:

  Luģe, rodeni ste vo Makedonja, vo zemjata na Tantalovite maki

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *