14 толку прекрасни изгледи на „црвениот тепих“ што не ни пречеше да ги видиме повеќе од еднаш

За повеќето луѓе, носењето ист фустан или облека не е ништо невообичаено. Меѓутоа, за познатите личности важат различни стандарди. Иако повеќето од нив се обидуваат да се држат подалеку од тоа двапати да носат ист „аутфит“ други се тотално кул со тоа. Исто така, постојат некои познати личности кои имаат многу слично чувство за мода, а нивниот избор на облека понекогаш завршува идентичен или речиси ист.

Овие примери докажуваат дека некои изгледи дефинитивно заслужуваат да бидат видени повеќе од еднаш.

 

1. Кејт Винслет го носеше истиот фустан во 2015 година на настанот на Меѓународниот филмски фестивал во Торонто и на премиерата на „Аватар“ овој месец

 

2. Кара Делавињ и Бела Хадид изгледаа фантастично во ист фустан

 

3. Не можеме да одлучиме кога Кејт Мидлтон изгледаше попрекрасно носејќи го истиот фустан – на настан на БАФТА во 2011 година или на доделувањето на наградите „Earthshot“ минатата година

 

4. Ни Џејми Ли Кертис и Тимоти Шаламе не можеа да одолеат на шармот на овој безвременски, но храбар костум

 

6. Минди Калинг се појави во истиот симпатичен фустан на годишното собирање средства на „Verte Grades of Green“ и „Writer’s Guild Awards“ во Лос Анџелес во 2013 година

 

 

7. Џулијан Хаф и Оливија Ман се забавуваа кога открија дека носат сосема исти ансамбли на забава пред „Супер Боул“

 

8. За време на нејзината посета на Тонга во 2018 година, Меган Маркл носеше син фустан со сини чевли, а една година подоцна повторно го облече со црни чевли

 

9. Ана Винтур го носеше истиот фустан на модната недела во Милано 2012 година и на ревијата на „Баленсијага“ една година пред тоа

 

 

10. Кејт Босворт и Ана Кендрик го носеа истиот мини фустан со разлика од 11 години. Босворт го носеше на филмска премиера во 2006 година, а Кендрик на премиерата на „Pitch Perfect 3“ во 2017 година

 

 

11. Кејт Мидлтон изгледаше фантастично во црната чипкана тоалета на „The Royal Variety Performance“ во 2014 година и на Гала вечера во 2017 година

 

 

12. Ник Џонас и Кумаил Нанџиани носеа идентични одела во ист ден во декември 2021 година – за среќа, не на ист настан

 

 

13. По 7 години, Гери Халивел повторно ја облече нејзината тоалета за „Оскар“ од 2002 година на настан за собирање средства во 2009 година и сепак изгледаше неверојатно во него

 

14. Џамила Џамил и Џонатан Ван Нес носеа ист розов фустан на различни настани

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *