15 луѓе ги откриваат најголемите тајни на нивните работни места

Дали некогаш сте се запрашале што се случува зад „сцената“ на различни работни места? Подгответе се да запознаете еден куп луѓе кои се подготвени да ви ја покажат вистината. Тие ни ја покажуваат потта, „крвта“ и решителноста што е потребна за да се случат работите.

 

1. Велосипедистите Јанез Брајковиќ и Томаш Марчињски споделија фотографии од нивните мускули на нозете на „Инстаграм“

 

2. „Тежок е животот на рацете кои работат во фабрика за цемент! Јас сум производител на котли за одржување и ова е после еден ден работа во прашина. Одберете ја својата професија мудро, деца“

 

3. „Овие рачки одговараат на различните професии кои имаат простории во оваа зграда“

 

4. „Мојата рака по цел ден мелење фиберглас“

 

5. „Персоналот во хотелот ќе ви измисли и нов пријател, доколку сакате“

 

6. „Кога работите во продавница долго време, ова почнува да ви станува навика“

 

7. „Овој учител од Иран оди секој ден во болница за да му ги раскаже лекциите на болниот ученик“

 

8. „Овие полицајци останаа со децата во домот да ја подготват вечерата и да измијат садови, откако мајка им беше однесена во болница“

 

9. „Треба да видите што се можат да направат на делот за морска храна“

 

10. „Додека ги чувам кучињата секогаш им праќам фотографии на нивните сопственици“

 

11. „Ми беше досадно на работа, па ги нацртав овие „Покемони“ со бактерии“

 

12. „Оваа девојка која работи во ресторан за брза храна, прави се што може за вашата храна да ја одржи чиста“

 

13. „Јапонските железнички работници направија специјален тунел за желките таму безбедно да си преминат дома“

 

14. „Секоја година нашата библиотекарка се облекува како „Грим Рипер“ и доаѓа да ги собере старите книги“

 

15. „За ова треба многу трпение“

 

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *