15 минутно интервју со македонски зет од Шкотска кое МОРА да се види: Какво пријателство е тоа со Бугарија ако пријателот ти стави пиштол на чело и ти вели потпиши!?

Она што е поразително е што човеков развил повеќе симпатии кон Македонија од 90% од нашите политичари.

 • Stef напиша:

  Кој е Бозото што отишол толку неспремен да интервјуира? Можел да се потруди да го прочита текстот, прашањата неколку пати пред да се истрча да води интервју.

 • Bato напиша:

  Viknete go covekov vo Makedonija da ne opravi od ovoj haos

 • Aleksandar напиша:

  Filozofskiot pristap na gospodinot e mnogu interesen(osobeno bidejki doaga od Skotska), i lesno e da gi gledas rabotite od distanca…
  Mala Drzava vo koja znacaen del od populacijata izbira da se ponizi i da bara pasos od zemja clenka na eu samo za da obezbedi nekakva idnina za sebe i svojata familija, go nema toj komoditet da razmisluva folozofski, go izbira pomaloto zlo!
  Se nadevam i deka elaborirana verzija na pretpostavenata pogolema demokratija pri donesuvanjeto na odluki, ne go sodrzi instrumentot VETO

 • Aleksandar напиша:

  Filozofskiot pristap na gospodinot e mnogu interesen(osobeno bidejki doaga od Skotska), i lesno e da gi gledas rabotite od distanca…
  Mala Drzava vo koja znacaen del od populacijata izbira da se ponizi i da bara pasos od zemja clenka na eu samo za da obezbedi nekakva idnina za sebe i svojata familija, go nema toj komoditet da razmisluva folozofski, go izbira pomaloto zlo!
  Se nadevam i deka elaborirana verzija na pretpostavenata pogolema demokratija pri donesuvanjeto na odluki, ne go sodrzi instrumentot VETO
  Jas sum Makedonec, i nikoj ne moze da go smeni mojot identitet, i nacinot na koj se cuvstvuvam..
  Ziveam, rabotam i gi odgleduvam svoite deca vo Makedonija, i toa nema da se smeni

  • Леле напиша:

   Се во текстот ти е на место, само болното за секој македонец не го напиша точно, го испушти Северна Македонија. Значи сега сме Македонци – граѓанин на Република Северна Македонија.
   Нешто слично како ирци од Северна Ирска, и ирци од ИРСКА. И граѓаните од двете држави се ИРЦИ, едните од Ирска, другите од Северна Ирска. 🙂

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *