15 необични љубовни приказни кои ги надминаа сите романтични филмови собрани заедно на куп!

Вистинската љубов воопшто не е како холивудските клишеа – вашата единствена можете да ја сретнете насекаде, а луѓето ги изразуваат своите чувства на сосема различни начини. Злобниот сосед на крајот може да се претвори во сакана жена.

Ние сме инспирирани од вистинските љубовни приказни што ги споделуваат луѓето и веруваме дека секој од нас на крајот ќе биде среќен да најде некој со кој е добро да се биде заедно. И сега еве директен доказ дека љубовта не мора да биде копија на романтичните филмови.

 

1.

Имаме исти имиња и презимиња со 1 буква разлика. Се запознавме затоа што постојано добивавме писма еден на друг од луѓе кои внесуваа погрешна адреса на е-пошта. И ние продолжуваме да добиваме писма, само сега веќе заедно.

2.

Запознав девојка на страница за запознавање. Разговаравме околу еден месец, навистина сакавме да се запознаеме, но тој месец работев секој ден, 4 недели од 8 до 22 часот. Таа веќе почна да се сомнева во мене и мислеше дека не сакав да се сретнам. Потоа се понудив да се сретнам во 7 часот наутро во нејзината област. Таа живееше во дива индустриска зона – гаражи, фабрики… И така во 7 часот наутро, 17 декември, надвор е -30 ° C, сите објекти се затворени, а ние се шетаме низ индустриската зона. Во принцип, ќерката веќе има 4 години.

 

3.

Имав добар пријател на универзитетот кој еднаш ми кажа дека татко му ветил дека ќе му купи автомобил штом најде добра жена и се ожени со неа. Веднаш беше изведен брилијантен план. Тој му кажа на татко му дека се појавила „добра жена“ – јас – и дека сè оди кон тоа дека ќе се венчаме. Сосема веродостојно игравме љубовници. По 6 месеци навистина стапивме во брак. Татко му си го одржа зборот и ни купи автомобил кој јас и мојот сопруг сега го возиме наизменично.

4.

Кога ја запознав мојата идна сопруга, бев сиромашен студент кој понекогаш не можеше ни да си купи храна. Се забавувавме 8 месеци, се ближеше нејзиниот роденден, но немав пари. Отидов да растоварам вагони и така собрав мала количина на пари. Се сетив дека таа ги сака Битлси. Трчав низ целиот град, најдов плоча со нивниот албум Abbey Road. Беше малку непријатно за таков скромен подарок, но таа скокаше од среќа! Се испостави дека ова е единствениот албум што недостасува во нејзината колекција.

5.

Раскинав со девојка ми, отидов на одмор и без дефинитивни планови тргнав да патувам низ селата. На патувањето залутав во мала книжарница. Имаше лист хартија на подот. Го зедов за да го фрлам во ѓубре, но случајно видов текст од другата страна. Тоа беше флаер за музички фестивал. Таму ја запознав сопругата. Имавме врска на далечина и потоа се венчавме. Ова беше во 1989 година. Оттогаш сме заедно.

6.

Мојата девојка заработуваше 3 пати повеќе од мене. Мислев дека нема ништо лошо во тоа. Се венчавме. И шест месеци подоцна таа сакаше развод. Бев со скршено срце. Изнајмив соба во градот. Моите нови соседи се покажаа како добри луѓе и по неколку дена ме поканија на забава. Таму ја запознав мојата идна сопруга. Заедно сме 25 години, имам сопствен бизнис и куќа. Кога една врата се затвора, друга се отвора. Можеби затоа што мојата прва сопруга не ми даде шанса, работев уште повеќе за да ѝ докажам дека не е во право. Овој пресврт е најдоброто нешто што ми се случило.

7.

Еден ден ми избега кучето од дома. Го немаше помалку од еден час, а очигледно одлично се забавуваше, бидејќи набрзо се покажа дека кучето на мојот сосед е трудно. Тој ми се јави и ми викаше зошто сум пуштила моето нестерилизирано куче да оди на прошетка без сопственик. Јас исто така се изнервирав и му вратив зошто тој не го стерилизирал кучето. Во принцип, се скаравме. Но, потоа сфативме дека сме вљубени еден во друг.

 

8.

Се договорив со пријател да одиме во кино. Дојдов пред него, купив билети, и одеднаш ми се јави и ми рече дека има итен случај и дека нема да може да дојде. Излегов од киното, здогледав една девојка, па ја поканив на филмот. Сега редовно одиме заедно во кино, од нашата куќа.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.