15 смели изгледи на „Црвениот тепих“, што нè воодушевија, но и нè збунија истовремено!

Модата е огромен дел од шоу-бизнисот, а некои познати личности сигурно знаат како да ја искористат за да дадат изјава. Понекогаш облеката на црвениот тепих се издвојува по својата класа и елеганција, додека друг пат тие се смели, неочекувани и сè освен традиционални. Без разлика на стилот, повеќето од овие смели избори навистина бараат храброст и треба да се носат со самодоверба. И колку се похрабри и пооткачени, толку повеќе сакаме да ги озборуваме.

Ние направивме колекција од 22 изгледи на црвениот тепих, што нè воодушевиле со нивната екстраваганција и раскош.

1. Лејги Гага на „Critics Choice Awards“, Лондон 2022 година

2. Вини Харлоу, Кански Филмски Фестивал, 2019 година

3. Кристен Стјуарт на Кански Филмски Фестивал, 2019 година

4. Џенифер Лопез на светската премиера на „Вториот чин“, во 2018 година

5. Камила Мендес, забава на Оскарите, 2020 година

6. Лизо, „Американски музички награди“, 2019 година

7. Џаред Лето, „Морбиус“ во Берлин, 2022 година

8. Ријана, на „Мет гала“, 2018 година

9. Били Портер, „Греми награди“, 2020 година

10. Бела Хадид, „Кански Филмски фестивал“, 2021 година

11. Тимоти Шаламе, „Филмски фестивал во Венеција“, 2022 година

12. Кајли Џенер, „Греми награди“, 2019 година

13. Џонатан Ван Нес, „MTV Music Awards“, 2019 година

14. Кети Пери, „Греми награди“, 2019 година

14. Сара Џесика Паркер, есенска модна гала во Њујорк, 2019 година

15. Ким Кардашијан, „Мет Гала“, 2021 година

Која од славните личности, според вас, е најљубопитна кога станува збор за играње со стилот?

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.