15 таленти кои ги прават работите на свој уникатен начин, а од последиците останатите патат

Сите ние имаме свои мали необичности што прават да се издвојуваме од другите. Има луѓе кои, на пример, претпочитаат да седат на маса кога има целосно функционална столица веднаш зад нив. Други спијат со нозете во воздух за да ги задржат чевлите или да јадат пица од страна. Овие навики можеби изгледаат чудно за луѓето околу нив, но на крајот, токму тие ситници ги прават уникатни.

1. „Мојот брат има нов стол“.

 

2. „Начинот на кој сестра ми спие затоа што не сака да ги соблече чевлите“.

3. „Начинот на кој мојата сопруга јаде Ореос“.

 

4. „Мислам дека се омажив за социопат. Начинот на кој мојата сопруга пие магнезиум“.

 

5. „Начинот на кој жена ми ја наполни машината за миење садови“.

 

6. „Нема проблем, не е дека целиот паркинг е полн или нешто друго“.

 

7. „Мојата помала сестра ги гризна речиси сите колачиња прекриени со чоколадо“.

 

8. „Начинот на кој мојот син јаде пица е нелегален во 7 држави“.

 

9. „Мојот дечко ги става своите валкани садови на страната на шпоретот кога ќе се најаде, без разлика дали има уште храна во нив или не“.

 

10. „Начинот на кој сестра ми го јадеше лебот со лук“.

 

11. „Мојата локална продавница за штедење организира книги по боја! Кој бара книги на овој начин?“

 

12. „Како мојот колега го полни неговиот телефон“.

 

13. „Начинот на кој мојот цимер зема од путерот“.

 

14. „Јас сум мијачка во кујна и вака пекарите ги сечат брауните, а останатото го оставаат“.

 

15. „Таа мислеше дека ова е „бела“ вода“.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *