16 луѓе кои си пронашле мало богатство во продавница за антиквитети, а не биле свесни за тоа

Купувањето во продавници за антиквитети ни помага да заштедиме пари и што е најважно и што е најважно како убав бонус, ни овозможува да ловиме скриено богатство. Очигледно, не мислиме на пиратски плен, но сепак ова се возбудливи и неверојатни предмети. Сакаме да ви дадеме бројни причини да им се придружите на многуте луѓе кои сакаат штедење и токму затоа ја создадовме оваа статија за вас.

 

1. „Го најдов овој фустан од 1920 година по сосем поволна цена“

 

2. „Откако го платив само 25 центи, го однесов на проценка и ми кажаа дека е чисто злато со дијаманти“

 

3. „Два вакви прекрасни чајници за само 4 долари“

 

4. „Го купив за 10 долари, но уште не сум му ја нашла вистинската пригода за да го носам“

 

5. „Најчудниот паричник што сум го видел“

 

6. „14 каратно злато за само 2 долари“

 

7. „Позади овој портрет од елен ја најдов оваа семејна фотографија“

 

8. „Не можев, а да не го купам…“

 

9. „Ова е огледалото што ми требаше“

 

10. „Никогаш не носени „К-март“ чевли од 1870-тите за 9 долари“

 

11. „Овој кауч од соништата за кој трагично немам простор“

 

12. „Конечно ја најдов мојата „Тифани“ ламба од соништата“

 

13. „10 каратно злато и опал за смешна сума“

 

14. „Целосно опремено од продавница за антиквитети“

 

15. „Прекрасен телефон, сепак се уште не знам дали би го користела“

 

16. „Најдобрата зделка до сега, 18 каратно злато и дијаманти“

 • Жарко Г. напиша:

  „Никогаш не носени „К-март“ чевли од 1870-тите за 9 долари“
  Аууууу, можеби и Ulysses S. Grant, 18-тиот Американски претседател имал ама баш исти вакви , купени од К-март.
  А, уште потрагично е тоа што ова не се чевли, туку патики.
  Мотика…навистина сте очајни!!!

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.