16 луѓе опседнати со тетоважи и пирсови кои ќе ве остават во двоумење. Претерано или кул, што мислите вие?

Има многу луѓе кои обожаваат тетоважи и пирсови, а исто така има и голем број противници. Некои луѓе се подготвени да потрошат време, пари и да издржат болни сесии за да вметнат сјаен прстен или да направат кул слика. Другите нема да се согласат на такви постапки за никакви пари, дури и ако тие самите се платени за тоа. Па најдовме слики од луѓе кои сакаат да ги споделат своите ремек дела, што противници или не, мора да признаеме изгледаат навистина импресивно.

 

„Изненадувачки, самите зглобови воопшто не болат. Најболниот дел беше пределот помеѓу зглобовите“.

 

„Опседната со пирсинг уште од адолесценција“

 

„Правењето на оваа тетоважа траеше околу 60 часа во 9 сесии во текот на една година“

 

„Тетоважа во спомен на моето мало милениче. Јас ја нареков „Последната прошетка““

 

„Сакам уште“.

 

„Беа потребни околу 6 часа“.

 

„Само што го сменив прстенот на папокот. Ставив пирсинг во март, сè заздрави добро и воопшто не ме боли“

 

„Само сакав да го покажам мојот пирсинг“

 

Мала тетоважа „Лилјаци“

 

„Златни иглички сега со дополнителни срца“

 

„Мачката од Алиса во земјата на чудата – многу убава“

 

„Размислувам да додадам нов пирсинг во мојот сет“

 

„Идејата беше да се комбинираат 2 животни и да се создаде уникатна тетоважа“

 

„Мојата втора тетоважа со тигар“

 

„Обетката во усната целосно зарасна“

 

„Мојот неверојатен змеј“

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.