16 пара познати дами кои отидоа на црвениот тепих облечени во иста облека, но изгледаа сосема поинаку

Во 2024 година, 30-годишната пејачка Келси Балерини присуствуваше на доделувањето на музичките награди CMT облечена во фустан на „Долче и Габана“ украсен со кристали. А ден претходно, 61-годишната Деми Мур прошета на црвениот тепих во истиот фустан. Патем, познатите личности често се појавуваат во јавноста во идентични комбинации. И ова ни дава можност да споредиме како истите облеки можат да изгледаат различно на жени со различни типови на тело.

 

1. Келси Балерини и Деми Мур во „Долче и Габана“

 

2. Зендаја и Џуно Темпл во „Луј Витон“

 

3. Леа Микеле и Зои Дојч во „Мајкл Корс“

 

4. Кристина Ричи и Чарли Хауард во „Ацуко Кудо“

 

5. Скај Џексон и Дита фон Тиз во „Џени Пакам“

 

6. Лесли Биб и Емили Блант во „Долче и Габана“

 

7. Кенија Мур и Ања Тејлор-Џој во „Александар Меквин“

 

8. Доминик Фишбек и Брајс Далас Хауард во „Алаја“

 

 

9. Парис Хилтон и Ејми Шумер во „Автопортрет“

 

10. Кети Пери и Клои Бејли во „Роберто Кавали“

 

11. Андра Деј и Селена Гомез во „Рахул Мишра“

 

 

12. Саорајс Ронан и Софија Ричи во „Шанел“

 

13. Ана Дело Русо и Хејли Бибер

 

14. Дуа Липа и Мери Стинбурген во „Том Форд“

 

15. Хајди Клум и Меј Мулер во „Рик Овенс“

 

16. Елза Хоск и Хали Бејли во „Моно“

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *