16 познати девојки кои преземаа ризици и покажаа малку повеќе кожа

Ерата на фустани инспирирани од принцезите, кои се карактеризираат со обемни здолништa и пердуви на црвениот тепих, сега е минато. На негово место, нова ера на креативност владее со светот на модата. Познатите личности и модните дизајнери се стремат да не пленат со неконвенционални силуети, сложени украси и смели шлицови. Бескрајно сме маѓепсани од нивните прекрасни уметнички дела.

1. Џулија Фокс

 

2. Кејт Хадсон

 

3. Наоми Кемпбел

 

4. Емили Ратајковски

 

5. Доџа Кет

 

6. Џенифер Лопез

7. Алекса Деми

8. Џенифер Лоренс

 

9. Ен Хатавеј

10. Хејли Бибер

11. Кети Пери

12. Вајола Дејвис

13. Роузи Ханингтон Вајтли

14. Карен Џилијан

15. Гвен Стефани

16. Лурд Леон

 

 

  • Васе напиша:

    Емили – најубава жена восветот со години!!!

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *