16 славни дами кои имаат повеќе до 50 години, но не се срамат да покажат „малку мевце“

Како што се развиваат општествените норми, така се развиваат и перцепциите за модата и облеката соодветна на возраста. Некои луѓе можеби имаат традиционални ставови, очекувајќи постарите жени да се придржуваат до поконзервативни стилови. Сепак, многу самоуверени и стилски жени над 50 години ги предизвикуваат овие очекувања. Овие жени се моќен пример за прифаќање на модата како форма на самоизразување и славење на личниот стил, без оглед на возраста.

 

1. Деми Мур, 61 година

 

2. Луси Лиу, 54 години

 

3. Синди Крафорд, 57 години

 

4. Џенифер Лопез, 54 години

 

5. Мараја Кери, 54 години

 

6. Џејми Ли Куртис, 64 години

 

7. Пола Абдул, 61 година

 

8. Џенифер Кулиџ, 62 години

 

9. Салма Хајек, 57 години

 

10. Хали Бери, 57 години

 

11. Никол Кидман, 56 години

 

12. Кејт Волш, 56 години

 

13. Сандра Булок, 59 години

 

14. Енди Мекдауел, 65 години

 

15. Баи Линг, 57 години

 

16. Хелен Мирен, 78 години

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *