17 „да видиш да не веруваш“ фотографии од кои луѓето уште не можат да се соземат

Хероите на нашата статија успеаја да ги сопнатне секојдневни работи да станат сопственици на кул фотографии. Некои од нив вложија многу труд за да добијат светла снимка и намерно го чекаа вистинскиот момент, додека други имаа среќа да се најдат на вистинското место во вистинско време и да имаат време да го грабнат телефонот.

1. „Ја тргнав завесата од прозорецот и видов нешто несекојдневно“

 

2. „Оваа мала птица застана на мојот прст, се почувствував како принцеза од „Дизни“

 

3. „Погледот од прозорецот на кафулето изгледа како слика“

 

4. „5 планети совршено наредени над операта во Сиднеј“

 

5. „Го следев еленот половина час пред да ја направам оваа фотографија“

 

6. „Ставив ЛЕД диоди на моите панталони и ја направив оваа фотографија од мене како се качувам“

 

7. „Вака изгледаше небото, без филтри“

 

8. „Месечева магла“

 

9. „Кратер од метеорит“

 

10. „Автомобил обраснат со растенија на прометна улица во Торонто“

 

11. „Не знам каков природен феномен е ова, никогаш не сум видел нешто слично“

 

12. „Не можам да ја дефинирам оваа чудна тиква“

 

13. „Еве што видов утрово додека летав“

 

14. „Мачка со супермоќи“

 

15. „Јајце со три жолчки“

 

16. „Најголемата печурка што некогаш сум ја видел“

 

17. „Овој молец има криза на идентитет“

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.