17 фотографии кои јасно покажуваат како е да се живее во Канада

Многу луѓе имаат многу јасна слика за Канада. Хокеј арени низ целата земја, „Тим Хортонс“ на секој агол наместо „Старбакс“, јаворов сируп со секаков оброк, ирваси, гуски и многу, многу студено време (за разлика од топлата љубезност на локалното население, кои не штедат на учтивост). Меѓутоа, бидејќи е толку огромна територија, втората по големина земја во светот, таа нуди неверојатно широк спектар на пејзажи и искуства.

Ние не сакаме да имате лош впечаток за оваа нација, па затоа составивме серија слики што можеле да ги направат само вистински Канаѓани.

 

1. „Какво е времето во Канада?“

 

2. „Во моментов живееме три сезона одеднаш“

 

3. „Канаѓани на кампусот“

 

4. „Торонто е прекрасен“

 

5. „Синоќа во маало“

 

6. „Знаете дека пазарите во Канада кога терминалот за плаќање е закачен на стап за хокеј“

 

7. „Новата Барбика на „Тим Хортонс“

 

8. „Добро утро Ванкувер“

 

9. „Островот Манитулин е прекрасен“

 

10. „Позираат за фотографија“

 

11. „Имаат многу шарени регистарски таблички“

 

12. „Зајдисонце на западниот брег“

 

13. „Овде сите знаат да играат хокеј“

 

14. „Во Канада не им веруваме на петлите“

 

15. „Јаворови лисја“

 

16. „Еве зошто пластичните пари се корисни“

 

17. „Северните светла над мојата куќа во Нунавут, Канада“

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.