17 фотографии кои ќе си поиграат со вашиот вид, па ќе размислите дали ви треба диоптер

Правењето грешки е нешто низ кое сите сме поминале. Тоа е непроценлив извор на знаење за нас самите, другите луѓе и животот воопшто. Меѓу другото, некои предмети може да ги помешаме со други поради чудните агли или осветлувањето, а се додека можеме да го видиме хуморот во такви ситуации, нашите животи ќе бидат исполнети со радост.

 

1. „Гоблин под скалите“

 

2. „Боја што личи на универзум“

 

3. „Изгледа како да имам ставено ефект на фотографијава“

 

4. „Измешав два гела за туширање и сега изгледаат вака“

 

5. „Овој човек лебди“

 

6. „Фустанот на мојата деверуша беше со еден бел ракав“

 

7. „Жирафа со две глави“

 

8. „Изгледа како рибата што ја фати татко ми да е огромна, а не е“

 

9. „За малку ќе доживеев срцев удар во сред ноќ“

 

10. „Овој прозорец во Фиренца изгледа како слика“

 

11. „Машала бебево“

 

12. „Како стои на само две ногарки?“

 

13. „Облак од виножито што личи на четка со боја“

 

14. „Малку е морничаво, да бидам искрен…“

 

15. „Буквално ја прашав јакната дали ѝ е добро“

 

16. „Навистина мал баскет, како џамлија“

 

17. „Ногата на мојот пријател изгледа чудно фотошопирана“

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.