17 фотографии кои покажуваат дека можете да предвидите сѐ освен децата

Децата се еден од најголемите животни подароци, но како родител, ова доаѓа со голема одговорност. Додека ги воспитуваме нашите деца, сфаќаме дека ниту една книга не може да не подготви за непредвидливото. Од смешни анегдоти до моменти кои ни го полнат срцето, децата секогаш нè учат на нешто различно секој ден. Еве неколку моменти со кои секој родител може да се поврзе.

 

1. „Нашето момче се заклучи во бањата“

 

2. „Тоа насмеано лице…“

 

3. „Пробав да го уклучам телевизорот и не сакаше, потоа го отворив далечинското и го најдов ова“

 

4. „Слика од мене кога имав 9 или 10 години“

 

5. „Првата работа што ја направи…“

 

6. „Како деца сечат колач“

 

7. „Моето дете можеби е гениј“

 

8. „Се чувствуваше празнично“

 

9. „Ги поканивме моите и децата на сопругот на нашата свадба“

 

10. „Моето дете одлучи дека сака палачинки со кулен“

 

11. „Моето дете сакаше да се маскира во логорски оган“

 

12. „Очигледно е дека не сака јогурт“

 

13. „На куклите им требало сон, а ние немаме каде да седнеме“

 

14. „Мојот син го има искуството на животот јадејќи сладолед“

 

15. „Само едно обично дете на шопинг“

 

16. „Мојот син сака нови играчки, откако ја растури цела соба и ги уништи неговите играчки“

 

17. „Овој нов начин на јадење“

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.