19 годишно момче се ожени со својата 75 годишна девојка: „Нејзината насмевка вреди повеќе од 100 милиони евра“

Љубовта им пркоси на сите очекувања, а приказната за Џузепе и Милина се појавува како сведоштво дека нема старосна граница кога станува збор за одлуките на срцето. Со 56 години разлика меѓу нив, овој италијански пар ги плени социјалните мрежи со својата неочекувана и трогателна љубовна приказна. Од нивниот вирален ангажман до нивниот секојдневен живот полн со авантури, патувања и заеднички моменти, придружете ни се да истражиме како љубовта може да процвета на најнеочекуваните места и да им пркоси на сите општествени конвенции.

 

 

 

Младиот човек по име Џузепе Дана на социјалните мрежи ја споделува својата врска со неговата девојка, која е 56 години постара од него. Она што првично се чинеше дека е само содржина за интернет се покажа како трогателна љубовна приказна.

Заедно патуваат и присуствуваат на забави, а во брак се две години. Церемонијата, која се одржа во мај 2022 година, беше објавена на интернет и собра повеќе од 80 милиони прегледи. „Нашето ветување“, напиша Дана покрај видеото.

 

 

 

Иако нивната врска предизвика контроверзии на социјалните мрежи, при што многу луѓе се сомневаат во причините за нивниот брак, Џузепе одговара: „Нејзината насмевка вреди повеќе од 100 милиони евра“. Меѓутоа, други шпекулираат дека нивната врска би можела да биде мотивирана од пари, при што Дана се смета за спонзор на Џузепе.

„Без разлика што другите ќе кажат, таа ми покажа што е вистинска среќа. Никогаш не сум почувствувал нешто толку правилно. Љубовта не старее, а ние сме доказот“, навеле тие во една од нивните објави.

 

 

И покрај критиките, парот продолжува да го споделува својот заеднички живот на социјалните мрежи. Неодамна објавија дека се надеваат дека ќе станат родители, иако некои од нивните следбеници се сомневаат дали жената, која има речиси 80 години, ќе може да забремени поради нејзината старост.