19 практични луѓе кои можат да претворат и штала во замок

Многу луѓе се чувствуваат вознемирени кога ќе го слушнат зборот „реновирање“. Но, не треба да трошите многу пари или да ангажирате тим градежници за да го направите вашиот дом попријатен. Понекогаш, се што е потребно е да додадете неколку детали или да ја промените бојата на вашиот мебел или ѕидови за собата да изгледа сосема поинаку.

 

1. „Понекогаш е потребно само да ги тргнете завесите и сите непотребни работи во собата“

 

2. „Повторно ја обоивме нашата кујна во бело“

 

3. „Малку се потрудив сама и еве што излезе“

 

4. „Мебелот што сама го направив за нашата мала куќа“

 

5. „Тапетите беа многу скапи, па решив сама да го насликам ѕидот“

 

6. „Ја освеживме нашата бања со нов тапет“

 

7. „Ја исцртав врата од балконот на моите пријатели“

 

8. „Моите нови кујнски корпи“

 

9. „Ова е најмалата кујна која некогаш сум ја поседувала, па решив да и направам мала трансформација“

 

10. „Еве како мојата дневна соба се промени, по неколку совети од пријатели“

 

11. „Свеж изглед на фрижидерот“

 

12. „Нашиот таван со старата светилка и со новата“

 

13. „Малку нови додатоци во малата бања“

 

14. „Само ја обоивме влезната врата“

 

15. „Најнискобуџетната транформација која ја имам направено“

 

16. „Ефтин кауч којшто го најдов на страница за „Фејсбук“ и само му додадовме полица одозгора“

 

17. „Еве каква маѓија можат да направат залепени весници на ѕидот“

 

18. „Еве каква атмосфера може да направи зелен ѕид“

 

19. „Ставете тапети на ефтини огледала- многу сум задоволен од тоа како испадна!“

  • najposle напиша:

    Najposle eden intelegentno creativen i adekvaten naslov. Se mozhelo, neli?

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *