20 деца чии лица кажуваат сѐ што им се мотка низ глава во моментот

Една од најголемите радости во животот како родител е да најдете неочекуван хумор во најмалите работи што ги прават вашите деца. Без разлика дали тоа е намерно или не, децата понекогаш можат да ве насмеат посилно од ситком. А некои родители имаат среќа да ги доловат овие моменти засекогаш. Овие 20 деца им ги разубавија деновите на своите родители и за среќа, можеме да се смееме заедно со нив.

 

1. „Лорен е фокусирана на чистењето на масата“

 

2. „Ќерка ми откако ѝ кажав дека е родена во годината на мајмунот, а омилено животно ѝ се коњи“

 

3. „Не сакаше торта за нејзиниот роденден, туку сакаше лазања. Нема проблем!“

 

4. „Ова требаше да биде симпатична фотографија“

 

5. „Мојот син е мала смешна личност“

 

6. „Очигледно си се допаѓа самата на училишните фотографии“

 

7. „Прв пат го однесов син ми на скијање, мислам дека поминавме добро“

 

8. „Само по 10 минути играње на фармата на баба ѝ“

 

9. „Мојата 3 годишна ќерка денес ја фати својата прва риба“

 

10. „Ќерка ми додека санка се обидува да ја избегне рампата пред неа“

 

11. „Мојот син размислува за животот на своето прво кампување“

 

12. „Фамилијарно се маскиравме во ликови од „Покемон“, но син ми не беше баш возбуден за костимот на мојот маж“

 

13. „Ја учам ќерка ми за реалниот живот“

 

14. „Се гледа во нејзините очи дека ја мисли иднината“

 

15. „Пред три дена се роди спремен да започне кавга“

 

16. „Ќерка ми откако ѝ објаснив дека ќе оди на училиште секој ден во наредните 17 години“

 

17. „Сакаше да се маскира во семафор, а јас не можев да сторам ништо против тоа“

 

18. „Конечно ја сликнав подигнатата веѓа на син ми“

 

19. „Првиот расклатен заб на ќерка ми“

 

20. „Мојот син на неговиот прв роденден“

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.