20+ парчиња облека од модните писти кои на манекенките им стоеле како „закачени на закачалка“, но познатите личности ги направиле ефективни

Моделите на пистата имаат совршени пропорции – високи се и имаат бескрајно долги нозе. Се верува дека облеката изгледа поефективна и поповолна на овие форми на телото. Но, дали е ова секогаш вистина?

Ние избравме 20+ комбинации од модните писти кои ги носеле и актерките и пејачките и ви нудиме шанса да одлучите на кого подобро изгледаат тие комбинации: на моделите со идеални форми на телото или познати личности со секакви форми на телото?

 

1. „Кристијан Диор“/ Џенифер Лоренс

 

2. „Кристијан Диор“/ Џенифер Лоренс

 

3. „Ралф и Русо“/ Пенелопе Круз

 

4. „Тиери Муглер“/ Ким Кардашијан

 

5. „Жан Пол Готје“/ Ким Кардашијан

 

6. „Маркис Алмеида“/ Ријана

 

7. „Кристијан Диор“/ Ријана

 

8. „Џамбатиста Вали“/ Ријана

 

9. „Ралф и Русо“/ Џенифер Лопез

 

10. „Гучи“/ Селма Хајек

 

11. „Зухаир Мурад“/ Криси Тајген

 

12. „Џулиен Мекдоналд“/ Кристен Ритер

 

13. „Зухаир Мурад“/ Никол Кидман

 

14. „Марк Џејкобс“/ Рита Ора

 

15. „Зухаир Мурад“/ Кетрин Зета- Џонс

 

16. „Оскар Де Ла Рента“/ Маргот Роби

 

17. „Шанел“/ Маргот Роби

 

18. „Александре Вотиер“/ Луси Лиу

 

19. „Балмен“/ Кети Пери

 

20. „Балмен“/ Бијонсе

 

21. „Балмен“/ Бијонсе

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *