20 познати мажи, кои важат за едни од најубавите луѓе на светот

Има една позната поговорка која вели дека вкусовите се разликуваат. Она што изгледа убаво за една личност може да биде сосема спротивно за другите. Веќе ги објавивме рејтинзите на најатрактивните мажи на светот врз основа на резултатите од гласањето од различни популарни сајтови. И откривме дека вкусовите на мажите читатели не мора да се совпаѓаат со вкусовите на жените кои гласале.

 

1. Кијану Ривс

 

2. Џејсон Момоа

 

3. Метју Меконахи

 

4. Скот Иствуд

 

5. Хавиер Бардем

 

6. Диваш Кудаиберген

 

7. Бурак Озчивит

 

8. Џаред Лето

 

9. Сонг Ил- кук

 

10. Џејсон Деруло

 

11. Џим Старџес

 

12. Патрик Шварценегер

 

13. Марио Касас

 

14. Килијан Марфи

 

15. Чиванч Татлитуг

 

16. Том Харди

 

17. Сем Елиот

 

18. Џејмс Франко

 

19. Дин Рид

 

20. Џејми Дорнан

 

 

 

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *