20+ родители кои посакаа нивните деца да дојдат со упатство за употреба

Родителите знаат дека децата имаат премногу енергија за да им го направат животот здодевен. Вашето дете може да се вознемири затоа што чорапите не му стојат на нозете, или може да ги земе сите пари во вашиот паричник и да ги исецка како салата. И во овој случај, можеби ќе се смеете наместо да плачете бидејќи, на крајот на краиштата, сите ги сакаме децата и нивните луди идеи.

 

1. „Мојот син си игра криенка“

 

2. „Мојата 5 месечна ќерка штотуку сфати дека имаме мачка“

 

3. „Мојата ќерка се крие кога треба да ја однесам во кревет“

 

4. „Отворањето на оваа рака ќе ве натера да ја преиспитате вашата сила“

 

5. „Вистинското лице на победата“

 

6. „Кој има деца, разбира зошто моево легна овде“

 

7. „Ќерката на колегата се обиде да ја отвори бравата со шнола“

 

8. „Тоа исплашено лице пред спуштање на тобоган“

 

9. „Се копираат една со друга, а потоа ја зумирав фотографијата“

 

10. „Ова ѝ се случува постојано“

 

11. „Ова ќе биде сѐ, освен лесно“

 

12. „Мислеше дека ова е бела вода“

 

13. „Го најдов фотоапаратот на подот и го прашав моето дете дали си играло со него, рече не“

 

14. „Одличен начин да ја одобрите свадбата на вашиот татко“

 

15. „Одлучи да помогне околу готвењето денес“

 

16. „Не престана да плаче додека и таа не доби конус“

 

17. „Ова е вистинска тортура и тие го знаат тоа“

 

18. „Сакаше нараквиците да ги облече на стапалата“

 

19. „Го замолив да го среди бирото“

 

20. „Плаче затоа што палиме дрва во каминот“

 

21. „Мама: Оди играј надвор!“

 

22. „Одеднаш детето стана премногу тивко“

 

23. „Моите две и четири годишни деца ми се прикрадоа во канцеларија“

 

24. „Сакала да направи супа“

 

25. „Имам навистина силен син“

 

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

  • Suzana напиша:

    Eee ova e baš slatko i dosta zanimlivo, što se umesto najmalite angelčina 🤗🍀😘😍☺️😊

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.