20 слатки илустрации од дебелки животинчиња што ќе ви докажат дека сите животни се подеднакво убави!

„Сакам луѓето да ги ценат сите видови животни и да не бидат селективни кога велат дека се љубители на животни. Најдобар начин да им го привлечете вниманието на луѓето беше да ги направам дебелки. Ова изгледаше како најдобар начин да се прошири нивната перспектива и да се најдат сите животни подеднакво симпатични“, вели креаторката на овие слатки животински илустрации кои ќе ви ја згреат душата.

„Се надевам дека ова ќе донесе неколку секунди радост за оние кои минуваат низ тешки моменти во моментов“.

Кое е вашето омилено животно и дали чувате милениче дома?

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.