20-те најубави славни жени на сите времиња, според нестручното око на јавноста

Изборот на најубавата жена на сите времиња не е лесна задача. Научниците дури работеа на осмислување математички формули за објективно да ја пресметаат формулата за убавина. Но, тоа не значи дека не можете да се потпрете на мислењето на обичните луѓе. Корисниците на Интернет учествуваа во гласањето, а од над 100 славни убавици избраа 20 жени за кои сметаат дека се едноставно прекрасни. Победничката доби над 77.000 гласови.

 

20. Дајан Лејн

 

19. Натали Вуд

 

18. Џејн Сејмур

 

17. Хали Бери

 

16. Кејт Бекинсејл

 

15. Елизабет Тејлор

 

14. Натали Портман

 

13. Џејклин Смит

 

12. Мишел Фајфер

 

11. Елизабет Харли

 

10. Џесика Алба

 

9. Селма Хајек

 

8. Кетрин Зета-Џонс

 

7. Софија Лорен

 

6. Шарлиз Терон

 

5. Скарлет Јохансон

 

4. Мерлин Монро

 

3. Грејс Кели

 

2. Ракел Велч

 

1. Одри Хепберн

  • Snezana напиша:

    Michelle Fajfer

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *