21 век во Скопје: На Центарци, воздух ќе им се носи со хеликоптер, а ветер ќе се симулира преку андроид апликација

Испратил: Анонимен

Смеењето е најслатко кога е на своја сметка. Дознајте какви несекојдневни работи се случуваат во секојдневниот живот на Македонците на каналот Македонски несекојдневни ситуации. Испратете своја смешна слика или видео овде.

 • Васе напиша:

  Урбана мафија!!! Битно да се гради, да се фати некој денар (читај стан) од маркица! А 1/3 од становите во Скопје не се вселени! Упорно се гради, на секој слободен простор! Вчера читав дека стан од 40м2 во центар на Скопје, чини 100.000 евра!!! Алооооо… За 50 години, цела Македонија ќе живее во Скопје (освен оние шо фатиле џаде)!
  Земете ја Љубљана на пример… Пред 50 години имала 200.000 жители и сеа има исто! Тоа е планирање! Треба да ја развиваш внатрешноста, а не да ги мотивираш сите по студирање да останат во Скопје или да идат надвор!

 • Jaс напиша:

  Со една лајсна (стиропор) се решава процепот меѓу двете згради, ништо страшно.

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *