24 годишна девојка, којашто тврди дека имала неколку „средби со вонземјани“ открива како е да се комуницира со нив и што ТИЕ навистина сакаат

24-годишна девојка која тврди дека доживеала „повеќе средби со вонземјани“, раскажа како е да се комуницира со нив.

Ешли Бек, од Бруклин, Њујорк, сподели детали за нејзините наводни средби со вонземјаните, кои ја следеле. Зборувајќи со водителката на подкастот „We’re All Insane“, Девора Ролоф, Ешли ги опиша „чудните“ инциденти што ги доживеала со суштествата, додека живеела во Северна Каролина.

 

24-годишната девојка знаела како изгледаат вонземјаните и зошто била убедена дека ја следат.  Таа започна со објаснување дека нејзиниот очув бил во војска, па во 2005 година, таа и нејзиното семејство се преселиле во Северна Каролина за да живеат во близина на воена база.

„Никогаш не бев навикната на толку земја и секогаш се чувствував како нешто да не е во ред“, изјави Ешли.

Таа објасни дека средбите со вонземјаните почнале да се случуваат кога имала околу 12 години. Сега 24-годишната девојка вели дека првиот инцидент што ја натерал да се исплаши бил по случаен пожар пред нејзината куќа.

„Оганот се ширеше во форма на огромен круг околу нашата куќа, но не зафати ништо освен оградата. Бевме заобиколени“.

 

 

 

Таа истакна дека никогаш не можеле да сфатат зошто избувнал пожарот и не обрнувале многу внимание на тоа. Меѓутоа, два месеци подоцна, почнале да се трупаат и други чудни појави.
Таа додаде: „Можеби два месеци подоцна, повторно ги имам овие чудни чувства како нешто да не е во ред“.

Ешли рече дека вториот инцидент се случил во нејзината спална соба – додавајќи дека нејзиниот кревет бил свртен кон прозорец и имала совршен поглед на едно дрво додека лежела.

Таа објасни: „Ќе ги затворев очите и ќе ги видам овие две мали црни фигури речиси како деца како трчаат околу дрвото што не беше исечено, низ грмушките, преку оградата, низ оградата, низ мојот двор и нагоре во мојата куќа“.

Не и кажала на мајка си или на некој друг за инцидентите бидејќи не сакала тие да мислат дека „измислува работи“. Ешли ја чувала тајната за себе до една ноќ во јули, кога „вонземјаните“ јасно се разјасниле пред нејзиното семејство и нејзината најдобра пријателка.

 

 

24-годишната девојка изјавила дека таа и нејзината најдобра пријателка Линдзи виделе треперење на црвени, зелени и сини светла на небото.

„Трчаме внатре како: „О, Боже мој, има вонземјани надвор“, а мајка ми мисли дека сум луда, таа мисли дека претерувам“, рече таа. Линдзи и Ешли биле сигурни во она што штотуку го виделе, па мајката на Ешли го грабнала пиштолот и излегла надвор.

 

Потоа Ешли втрчала внатре и ја грабнала камерата на нејзината мајка, но светлата веќе биле исчезнати. Тогаш девојките набргу виделе „брод“  кој се појавил на небото.Мајката на Ешли веднаш го зела телефонот и му се јавила на нејзиниот сопруг, но без да го види тоа со свои очи, тој не и верувал.

По извесно време, братот на Ешли во ходникот видел црни фигури. До следниот ден, семејството се обидело да го извади од памет овој бизарен инцидент.

Непосредно пред вечерата, Ешли и Линдзи решиле да трчаат за да ги исчистат главите, но присуството на вонземјани брзо станало и повеќе од јасно.

„Магливо е, сонцето заоѓа и ние одиме нагоре и наидуваме на оваа стара градба која е секогаш тука и одеднаш слушам продорен звук во моето уво“, се сеќава Ешли.

Двете девојчиња побрзале дома за да им кажат на своите семејства за тоа што штотуку се случило.

По последниот инцидент, Ешли и нејзиното семејство се преселиле, а таа никогаш немала други искуства со вонземјани.

 

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

 • I.v. напиша:

  AJ AJ AJ pusti amerikanski bolni fantazii.
  Ovaka e procechniot amerikanski Narod.
  Hahaha

 • Васе напиша:

  „Леле Димче трчи лажи“ – Александар Сариевски!!!
  Да имаше слика од бродо, можи че и повервавме!?

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *