24-годишната љубовна приказна на Адам Сендлер може да го победи дури и најдобриот заплет во романтичните комедии

Ако мислиме на актери кои играат комедии, неговото име веројатно автоматски ни паѓа на ум. Адам Сендлер е холивудска икона откако глумеше во филмови како „Big Daddy“ или понови хитови како „Hubie Halloween“, но зад добро познатата славна личност, се крие романса која е понежна од која било измислена приказна.

Нив ги споила нивната страст за филмовите.

Џеки Титоне започнала кариера како модел по завршувањето на средното училиште, но го пренасочила својот фокус на актерството неколку години подоцна, во 1999 година, кога ја добила својата прва улога. Во меѓувреме, Адам Сендлер веќе беше добро познат и успешен актер кој се прослави во 1990-тите со филмовите „Happy Gilmore“, „The Wedding Singer“ и „Billy Madison“.

 

Тие се запознале на снимањето на „Big Daddy“. Актерката аспирант го запознала Роб Шнајдер. Подоцна тој ѝ помогнал да го запознае Адам Сендлер, еден од неговите најблиски пријатели. На крајот, Адам решил да ѝ даде улога во филмот, чиј продуцент е и самиот тој. На крајот, таа ја доби улогата, а останатото е историја.

Иако Џеки играше само мала улога, тоа дело во голема мера влијаеше на нејзиниот живот. Иако беше неуспешна во месеците по објавувањето на филмот, таа успеала да го освои срцето на Адам и тие лудо се заљубиле еден во друг.

 

Тие се венчаа само 4 години подоцна.

По почетокот на нивната романса, парот работеше на неколку други филмови во кои се појави Џеки, вклучувајќи ги и „ 50 First Dates“,„Just Go with it“ и многу други. Додека сè уште активно работеа заедно, тие решиле да бидат доживотна двојка и се венчаа на 22 јуни 2003 година.

 

Ја крунисаа својата љубов со пречек на 2 ќерки

Среќната двојка ја пречека Сејди, која сега има 16 години, во мај 2006 година. Набргу по нејзиното раѓање, Адам рече: „Девојчето е здраво! Мојата сопруга е здрава!“. Во ноември 2008 година, се роди втората ќерка на Џеки и Адам, Сани. Двете девојки се појавија и во некои од филмовите на нејзиниот татко, како што се „Hotel Transylvania“ и „Murder Mystery“.

Актерот во некои интервјуа рече дека Сејди и Сани навистина сакале да се појават во некои од неговите филмови бидејќи ја споделуваат љубовта на нивните родители кон филмовите. „Цела година ме прашуваа: Може ли да бидам во твојот следен филм, тато?“

 

Џеки е најверниот сојузник на нејзиниот сопруг.

На секој успешен човек му треба партнер покрај себе кој ќе го поддржи и охрабрува и во добри и во лоши моменти. И покрај неговата наградувана кариера и неколкуте успешни филмски улоги, Адам немаше да биде човекот каков што е денес доколку Џеки не беше тука за него.

Сопругата на Адам е постојано присутна додека тој снима сцени, охрабрувајќи го да даде се од себе. Сендлер се присети на времето кога Џеки му помагала додека снимал сцена со бакнување со неговата долгогодишна колешка Џенифер Анистон. „Единствениот непријатен дел е да ја слушам мојата сопруга како вели: „Посилно! Посилно! Бакни ја посилно!“ се пошегува Адам.

 

Без поддршката на Џеки, Адам немало да преземе некои од неговите најголеми проекти од страв дека нема да може да ги заврши. Актерот призна дека неговата сопруга го натерала да прифати улоги за кои првично мислел дека ќе бидат предизвикувачки, како што е неговата главна улога во „Uncut Gems“.

„Го прочитав и ми се допадна сценариото, но се плашев да го направам тоа. Потоа ја замолив Џеки да го прочита. А таа ме охрабри да прифатам“, признал Адам .

 

Сè уште лудо вљубена по 24 години заедно

Адам и Џеки се заедно 24 години, но времето не сменило ништо во нивната љубовна приказна; всушност, нивната врска станала посилна од било кога. Кога ја прославија својата годишнина во 2020 година, актерот се присети на Инстаграм како „пред 22 години на денешен ден, се погледнавме во очи и длабоко се заљубивме“. Адам напишал: „Те сакам, моја вечна девојка“, изразувајќи ја својата радост што прославил 22 години со својата сопруга.

Постои само една тајна за одржување на таква блиска врска: доверба и наклонетост. Сендлер искрено зборуваше за тоа, велејќи: „Само поминувајте време заедно. Погрижете се да не бегате многу пати и само да се дружите заедно“. Тој, исто така, ја нагласува вредноста да се биде отворен и да се поминува квалитетно време.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.