30 лаги без кои жените не можат да живеат (виц)

Секоја чест на исклучоците, но еве ја листата:

1. Што и да каснам, веднаш ми се лепи.
2. Не можам сега, ме боли главата.
3. За 5 минути сум готова и одиме.
4. Изгледаш одлично, мила.
5. Не ти го ни допрев паричникот.
6. Ти си ми втор.
7. Никогаш не би ставила силикон, си се сакам таква каква што сум.
8. Парите не се важни. За мене најважна работа кај мажот е смислата за хумор.
9. Ти си ми најдобрата другарка.
10. Никогаш не би имала секс за пари, ниту за милион евра.
11. Мајка ти е многу добра личност.
12. Никогаш не сум те изневерила.
13. Од едно парче торта ништо нема да ми биде.
14. За мене не е важно колку е скап подарокот, важно е да е од срце.
15. Да! Да! Да… свршив.
16. Си купив нови чевли. Чинат само 1500 денари.
17. Не знам да лажам.
18. Никогаш не сум глумела оргазам.
19. Секако дека можам да чувам тајни. Што и да си ми кажувала секогаш останувало меѓу нас.
20. Многу е сладок, што ако има 62 години, воопшто не личи за толку.
21. Ти се јавив само да ти кажам дека ми недостигаш… Какви се тие женски гласови таму?
22. Воопшто не сакам шопинг.
23. Офф, многу ти е голем.
24. Не го скршив шишето со ракија. Само падна.
25. Воопшто не сакам турски серии. Само на другите канали моментално нема ништо интересно.
26. Никогаш не сум зборувала лоши работи зад грбот на моите другарки.
27. Со него сме само другари, мамо.
28. Не сум таква, каква што ме мислиш.
29. Немам проблеми со паркирањето.
30. Одбив многу познати мажи.

  • Daniel напиша:

    Ne e do tebe do mene e 🙂

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.