31 годишна вработена жена во училиште е обвинета за напад на 14 годишен малотетник, откако му испраќала голи слики со наслов: „Сакаш нешто да видиш?“

Жена која работи во училиште од Конектикат е обвинета за сексуален напад врз 14-годишен ученик во нејзиното училиште, откако му пишувала недолични СМС пораки.

 

 

Енди Пејџ Росафорт, поранешна помошничка во кујна во Њу Ферфилд, наводно испраќала голи фотографии и видеа на тинејџер преку „Снепчет“ во период од шест месеци и имал сексуални односи со него.

Росафорт (31) наводно му ја испратила првата гола слика на момчето со тоа што прво го прашала: „Сакаш да видиш нешто?“
Полицискиот оддел на Њу Ферфилд почна да ги истражува наводите откако на 17 јануари доби информација дека се случило несоодветно однесување меѓу Росафорт и тинејџерот.

Пријател на жртвата им кажал на неговите родители кои потоа го пријавиле во полиција осомничениот сексуален напад.
Според изјавата, Росафорт комуницирала со жртвата шест месеци преку различни платформи на социјалните медиуми, вклучувајќи ги „Инстаграм“ и „Снепчет“.

Кога момчето одговорило прашувајќи дали можеби по грешка ја испратила сликата, Росафорт испратила второ голо селфи.

Помеѓу пораките кои жената наводно ги испратила се и видеа на кои таа му мастурбира во текот на неколку месеци. Се тврди дека Росафорт побарала од 14-годишното момче за возврат да и испрати негови голи фотографии. Жртвата, исто така, пријавила дека Росафорт присуствувала на неговите спортски игри и му праќала видеа како игра.

Полицијата собрала докази дека жртвата и Росафорт биле на иста локација кога се случиле наводните сексуални напади.  Инспекторите, исто така, велат дека на телефонот на Росафорт пронашле слика на жртвата без кошула.

Според изјавата, тинејџерот бил на забава и им рекол на своите пријатели дека мора да замине бидејќи треба да се види со своето семејство. Неговите пријатели почувствувале дека нешто не е во ред откако тој заминал на сред настан.

Кога се вратил, неговите пријатели се чувствувале како момчето да се однесува чудно. Тогаш откриле што се случило меѓу него и госпоѓата и дека ја напуштил забавата за да има секс со неа.

 

Деталите од налогот за апсење покажуваат како жртвата имала сексуален однос во возилото, но дека тој ја прекинал средбата затоа што почнал да се чувствува чудно поради тоа. Момчето им кажало на родителите два дена подоцна откако се чувствувало многу чудно и виновно за тоа што се случило.

Исказот, исто така, открива како Росафорт често може да се види како разговара со момчињата бруцоши на социјалните мрежи.

Росафорт се предала минатиот месец и објавила обврзница од 100.000 долари. Ослободена е под услов да нема контакт со други малолетници освен со сопствените деца. Таа, исто така, повеќе не е дозволена на социјалните мрежи.

Кога обвиненијата излегоа на виделина, Росафорт поднесе оставка од нејзината хонорарна позиција во училиштето, откако претходно беше предупредена да ги следи нејзините интеракции со малолетници. Училиштето го опиша како „можно несоодветно однесување“.

 

 

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

 • Бадуко напиша:

  Како во мое време по школите немаше вакви теткици?

 • strumica напиша:

  koja zrtva be aloo koe masko dete nema da saka na postara pa i profesorka ostaj tie raboti (mislam ne nekoja baba sekako)

 • Луди-Американци напиша:

  Камоли и јас да бев ЖРТВА на мои 14 години со 31 годишна дотка :))

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.