33 годишна бодибилдерка од Холандија тврди: „Јас сега имам поголем бицепс дури и од Арнолд Шварценегер во неговите најјаки денови!“

33-годишната бодибилдерка Џеки Корн од Холандија тврди дека нејзините бицепси сега се поголеми во обем од оние на Арнолд Шварценегер на врвот на неговата кариера.
Генерално, Џеки се занимава со кик-бокс, но за време на пандемијата малку се здебелила без тренинг и ја удвоила тежината. Тогаш решила дека треба да се занимава со фитнес за да го врати убавото тело. Но, нешто тргнало наопаку и Џеки Курн се нашла во бодибилдингот и тоа со иста тежина. Само што мојата мускулна маса ја зголемила дури 70% со тежина од 160 кг.

Обемот на бицепсот на Џеки сега е 61 см. На Шварценегер му бил 54 см на врвот на неговата кариера.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • JoSiF напиша:

    На колку време го менуват маслото на бицепсите? Нормално на моторните возила се менува секоја година а на неандерталите незнам. Дајте ми помош.

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *