36 годишна мајка открива зошто според неа треба да имате деца помлади- причината е смешна, но вистинита…

Една 36-годишна жена ги повика сите жени кои сакаат да имаат деца, тоа да го направат во своите 20-ти.

Кели Конвеј, популарна стенд-ап комичарка од Велика Британија, отиде на „TikTok“ за да го објасни својот „старечки“ став за мајчинството.

 

 

„Доколку сакате да имате деца, направете го тоа млади, направете го тоа во вашите 20-ти, направете го тоа на 18 години“, рече таа.

„Најлошото нешто во тоа да имаш деца во 30-тите е кога трошите 20 минути обидувајќи се да го заспиете вашето бебе… и додека одите да ја напуштите просторијата, вашите зглобови шкрипнуваат и ги будат децата“, рече таа.
Објавата стана вирална, привлече 14.000 коментари.

„Имав 1 на 21 и 1 на 38, што си мислев не знам“, се насмеа една жена.

 

 

Имав 1 на 21, потоа 23, па на 34 дефинитивно чувствував физичка разлика колку што бев постара. Беше полесно кога бев помлада“ се согласи друга мајка.
„Да не зборуваме за лишувањето од сон е полесно да се справите во вашите 20-ти“, рече друг.

Но, не сите се согласија со нејзиниот став.

„Не. Имајте ги секогаш кога сте подготвени. Може да имаш 18 или 35 години, не е важно“.

Други се пошегуваа дека добри мажи тешко се наоѓаат на 31 година – а камоли на 18.

Ова е втор пат мајката да стане толку вирална со релативна содржина за родителство.

  • Corbagjijata напиша:

    Ne ni krckaat na site zglobojte 😂 daj druga pricina

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *