3D уметник ве носи во соништата: реални пејзажи со хипнотизирачка атмосфера

Џастин Боднар е млад дигитален уметник познат по неговите воодушевувачки визуелни елементи кои ги пренесуваат гледачите во етерични пејзажи од соништата. Џастин има само 20 години и веќе се етаблира во областа на дигиталната уметност и 3Д илустрацијата. Неговото портфолио содржи неверојатна низа на прецизно изречени имагинарни пејзажи, секој исполнет со хипнотизирачка атмосфера. Овие визуелни слики ги повикуваат гледачите да доживеат моменти на спокој со секој поглед.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *