52-годишен милионер тепа жена на улица во Њујорк во шокантно видео

Инвестициски банкар е снимен како удира жена по лицето во саботата навечер.

Џонатан Кеј (52), инвестицински банкар, е виден како ја удира жената во Бруклин во саботата навечер, каде што живее во градска куќа со четири спални соби од 4 милиони долари во скапиот Парк Слоуп. Не е јасно што ја предизвикало конфронтацијата.

Кеј работи како извршен директор во „Moelis & Company“, водечка инвестициска банка со канцеларии во Мидтаун Менхетен.

На снимката се гледа како жената е фрлена на подот од силата на ударот, додека еден од посматрачите неуспешно брза да ѝ помогне.

 

Портпаролот на банката потврди дека Кеј е човекот што се гледа на виралното видео и рече дека тоа веќе поттикнало истрага.

„Ние ја сфаќаме оваа работа многу сериозно и спроведуваме истрага“, рече претставник на „Moelis“.

Според профилот на веб-страницата на Moelis, Кеј има диплома од Универзитетот Тафтс и дипломирал со пофалба на Правниот факултет на Универзитетот Дјук.

 

Друг профил со детали за достигнувањата на Кеј ги прикажува неговите десет години во фирмата, за време на кои тој му помогна на „Moelis“ „да стане лидер на пазарот со над 125 извршени трансакции што претставуваат над 100 милијарди долари во колективна вредност на претпријатието“.

Пред тоа, тој работеше како маркетинг директор на CitiGroup – третата по големина банкарска институција во САД.

Во неговата сегашна улога, тој надгледува 10 вертикали во фракцијата за деловни услуги на „Мoelis“, управувајќи со „посветен тим од банкари и… широка мрежа на односи и со стратешки компании и со приватни инвеститори“, се наведува во неговата биографија.

„Мoelis“ веќе го истражува инцидентот, но останува непознато дали е пријавен во NYPD.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *