55 годишната колумбиска актерка Алина Лозано го живее својот сон: На 55 година е бремена од својот 31 година ПОМЛАД сопруг

Актерката и писателка Алина Лозано од Колумбија ја објави својата бременост. Жената чека дете од сопругот кој е 31 година помлад од неа. Лозано (55) се омажи за Џим Веласкез (24) во ноември 2023 година. Човекот ја следел работата на својата идна сопруга уште од раното детство и бил нејзин обожавател.

Нивната венчавка предизвика жестока дискусија на интернет. Многу корисници веруваа дека Веласкез се оженил со Лозано само за финансиска корист. Сепак, актерката ги демантираше овие гласини. Таа изјавила дека Веласкез сам заработува и е чесна личност. Неодамна, Веласкез и Лозано им кажаа на фановите за новиот радосен настан што се случил во нивните животи. Наскоро тие ќе станат родители.

Лозано истакна дека можела да забремени во зрелоста благодарение на асистираните репродуктивни технологии. За да зачне дете, таа и нејзиниот сопруг отишле во клиника за плодност. Двојката потрошила околу 100 милиони колумбиски пезоси 24.000 евра за сите потребни процедури.

„Тоа се многу пари, но вредеше, бидејќи сега можете сами да видите дека нашето мало чудо наскоро ќе се роди“, вели таа.

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *