64 годишната Мадона со „блескава“ фотосесија ја прослави 30 годишнината од издавањето на нејзината КОНТРОВЕРЗНА книга

Мадона постави нови блескави фотографии на нејзиниот „Инстаграм“ профил за дополнително да ја промовира прославата на 30-годишнината од нејзината книга од 1992 година.

 

64-годишната кралица на поп музиакта ја покажа својата фит фигура во тесен корсет, додека позираше во слабо осветлен простор за фотосесијата.

Таа во вторникот откри дека повторно се објавени 800 копии од книгата „Секс“ во ограничена едиција, кои ќе бидат достапни за јавноста.

 

Мадона го дополни својот изглед за фотосесијата со пар сатенски ракавици во златна боја и светкави ѓердани. Мадона позираше во нешто што изгледа како подземна винарска визба, со најголем дел од светлината осветлена од трепкачките камери или треперењето на свеќите поставени на масата и ѕидните скали зад неа.

Во октомври 1992 година, книгата  на Мадона беше официјално објавена, точно еден ден откако нејзиниот студиски албум „Еротика“ беше објавен во јавноста. Повеќето од фотографиите видени во публикацијата се направени во области околу Њујорк и Мајами. По првото објавување, книгата беше на врвот на листата на бестселери на Њујорк Тајмс три недели последователно и покрај контроверзната содржина.

 

По повод прославата на 30-годишнината од издавањето на книгата „Секс“, Мадона се здружи со креативниот директор на Сен Лоран, Ентони Вакарело за да ја направи изложбата по повод  30-годишнината од нејзината книга.

Од нејзиното објавување, Мадона ја бранеше книгата низ годините, а неодамна на „Инстаграм“ минатиот месец изрази дека чувствува дека нејзината книга го отворила патот за сегашните познати личности.

Хитмејкерот на „Take A Bow“ објасни дека го споделила своето мислење „за сексуалноста на ироничен начин“ и „Сега Карди Б може да пее тоа.  Ким Кардашијан може да ја краси насловната страница на кое било списание со својот гол задник, а Мајли Сајрус може да снима качена на топка. Добредојдени сте“.

Таа, исто така, сподели клип од себе за време на значајното интервју со Ричард Карлтон од Австралија од 60 минути додека двајцата отворено разговараат за нејзината книга за секс, кадешто тој и кажува на пејачката дека објавувањето го смета за „ужасно“.

„Мислам дека реакциите на луѓето на конкретни ситуации во книгата беа многу повеќе одраз на таа личност отколку на мене“, одговори таа.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *