7 холивудски ѕвезди кои сосема случајно станале познати

Тешко е да се поверува дека Џејсон Статам порано бил во британскиот национален нуркачки одред, а Шарлиз Терон била забележана поради нејзиниот брз темперамент. Овие 7 познати личности веројатно ќе се насмеаа тогаш ако им кажевме дека ќе бидат неверојатно богати и познати. Сепак, тука се, со многу фанови и неверојатни приказни за раскажување.

 

1. Шарлиз Терон

Еднаш Шарлиз се обидувала да го наплати чекот што и го испратила нејзината мајка, но шалтерката од банката одбила да го стори тоа бидејќи имала проблем со нејзиното државјанство. Шарлиз почнала да се расправа со касиерката, обидувајќи се да ја убеди да и ги даде парите.

Хаосот го привлече вниманието на Џон Крозби, агент за таленти во потрага по идни ѕвезди. Тој бил импресиониран од решителноста на 19-годишната девојка и ѝ ја дал својата визит-карта. Дури и самиот и го наплатил чекот.

 

2. Ештон Качер

Ештон не размислувал да стане актер. По завршувањето на средното училиште, тој влегол на Универзитетот во Ајова за да студира биохемиски инженеринг. Подоцна, тој одлучил да се обиде во манекенството и се пријавил на натпревар за Меѓународно здружение за моделирање и таленти (IMTA). Тој дури и бил модел за „Келвин Клајн“.

 

3. Ченинг Тејтум

Ченинг порано работел на различни работни места. Тој бил брокер за хипотека, модел, танчер, па дури и работел во дневна грижа за кучиња. Актерот бил забележан и советуван да се занимава со манекенство, што и го направил. Набргу потоа, Ченинг брзо ги освои срцата на луѓето, а сега го гледаме на големото платно.

 

4. Натали Портман

Натали јадела пица во пицерија после час по танц. Одеднаш и пришол агент и ја замолил да биде модел во фотосесија. Во тоа време таа имала само 12 години. Таа била забележана и наместо да танцува на Бродвеј, како што се надевала, таа почнала да глуми.

 

5. Џејсон Статам

Џејсон Статам отсекогаш бил атлетски човек. Тој помина 12 години нуркајќи натпреварувачки за британскиот национален нуркачки одред и за да заработи пари, продавал парфеми и накит на улиците. Но, еден ден, агент на една агенција за спортски производ го видел како вежба во теретана и му понудил работа како модел.

 

6. Харисон Форд

Форд имал 2 мали сина дома и му требал постабилен приход. Почнал да ги користи своите столарски вештини за да врзе крај со крај. Еден ден, додека му ја поправал вратата на Фред Рус, еден од режисерите на „Војна на ѕвездите “, го забележач и бил импресиониран од неговиот изглед. Подоцна го натерал Форд да оди на аудиција со Џорџ Лукас.

 

7. Мерилин Монро

Кога Мерилин (чие вистинско име е Норма Џин) имала 18 години, таа работела на склопување падобрани во фабриката „Radioplane Aircraft“ во Бурбенк, Калифорнија. Еден ден, еден фотограф ги фотографирал жените кои работат таму, а тој не можел да не го забележи шармот на Норма Џин и продолжил да ја фотографира. Подоцна започнала манекенска кариера и го потпишала својот прв филмски договор.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.