7 најомилени холивудски платонски врски

Само затоа што две лица од спротивниот пол имаат длабок восхит еден кон друг, не значи дека тие автоматски ќе се погодат како пар. Згора на тоа, понекогаш холивудските ѕвезди имаат навистина силна хемија меѓу нив и треба постојано да ги спречуваат гласините дека тие се повеќе од обични пријатели. ние веруваме дека најсилните врски се создаваат во пријателството и решивме да ви ги прикажеме 7-те најомилени платонски врски во Холивуд.

1. Шарлиз Терон и Кијану Ривс

Гласините дека двете прекрасни ѕвезди можеби биле повеќе од само пријатели, се вртеа откако заедно глумеа во „Sweet November“. Иако тие двајца никогаш јавно не проговориле за какви било гласини за врска, Шарлиз Терон не се плашеше јавно да ја изрази својата наклонетост кон Киану Ривс твитувајќи: „Толку го сакам овој убав човек… Ти си најдобар!“ Се разбира, тие се само добри пријатели, бидејќи ѕвездата на „Матрикс “ е официјално во врска со Александра Грант.

2. Кејт Винслет и Леонардо Ди Каприо

Леонардо ди Каприо и Кејт Винслет глумеа во хит филмот од 1997 година, „Титаник“ , а нивната хемија брзо беше забележана од кинољубителите. И колку и да сакаме Ди Каприо и Винслет да бидат холивудски пат, ќе мораме само да се задоволиме со нивното неверојатно пријателство. Ди Каприо се забавува со манекенката Камила Мороне од 2017 година, додека Винслет се омажи за Едвард Абел Смит во 2012 година. Всушност, на свадбата на Винслет, Ди Каприо беше тој што ја придружуваше по патеката.

3.Џенифер Лоренс и Бредли Купер

Двојката првпат се појави на екранот заедно во романтичната комедија-драма од 2012 година, „Silver Linings Playbook“  и иако гласините почнаа веднаш да се шират, колегите Бредли Купер и Џенифер Лоренс негираа дека имале било каква романтична привлечност еден кон друг и тврдеа дека се ништо повеќе од блиски пријатели.

4.Дру Баримор и Адам Сендлер

Дру Баримор и Адам Сендлер беа едни од двајцата најважни актери од деведесеттите, на кои обожавателите секогаш можеа да им веруваат кога станува збор за добро смеење. Тие глумеа во неколку навистина класични филмови заедно, кои датираат од доцните 90-ти како што се: „ The Wedding Singer“, кој служеше како почеток на пријателството кое трае повеќе од две децении.
Всушност, нивното пријателство е изградено на взаемно почитување и восхит еден кон друг. Освен тоа, мемоарите на Баримор наречени „Wildflower“, имаат поглавје посветено на Сендлер, каде што таа го признава огромното влијание што актерот го имал врз нејзиниот личен и професионален живот и зборува за нејзиното долгогодишно пријателство со него, велејќи : „Мислев дека Адам има добрина што е толку уникатна. Можам да кажам дека поседува нешто поинакво и ме привлече неговата светлина“.

5. Џулија Робертс и Џорџ Клуни

Иако Џорџ Клуни и Џулија Робертс изгледаат како пријатели од многу одамнаа, тие сепак се немаа запознаено се додека и двајцата играа во „Ocean’s Eleven“ во 2001 година. Тие се фамилијарни пријтели, а меѓусебната наклонетост ги поврзува и нивните сопружници.

6. Џоди Фостер и Мел Гибсон

Двојката се блиски пријатели откако се запознале на снимањето на „Маверик“ во 1994 година . Всушност, актерката признала дека уште во моментот кога го запознала Мел Гибсон знаела дека ќе го сака до крајот на животот и го смета за топол, приврзан и навистина добар пријател. Како резултат на тоа, Џоди Фостер никогаш не се двоумела да биде покрај него во неговите најтешки денови.

7. Ема Стоун и Рајан Гослинг

Младите ѕвезди Ема Стоун и Рајан Гослинг се појавија во 3 филма заедно, „Crazy Stupid Love“ , „Gangster Squad“ и „La La Land“ . И тешко е да се негира неверојатната хемија што ја имаат на екранот.
Покрај тоа, Стоун не се двоумеше да го изрази своето длабоко восхитување за Гослинг, со зборовите: „Не можам ни да замислам каков би бил мојот живот без Рајан“.
Дали некогаш сте доживеале платонска љубов? Споделете го вашето искуство со нас во делот за коментари.

 

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.