73 годишната Вера Ванг изгледа НЕРЕАЛНО МЛАДО на доделувањето на модните награди „CFDA“, во придружба со заводливата Ванеса Хаџинс

Модната дизајнерка Вера Ванг го покажа својот младешки изглед што им пркоси на годините, додека присуствуваше на доделувањето на модните награди „CFDA“ во понеделникот вечерта.

Се чини дека 73-годишната жена го пронашла еликсирот на младоста, претставувајќи ја својата неверојатна фигура на настанот, на кој ја доби наградата за животно дело пред речиси 10 години. Ванг, исто така, ја доби наградата „CFDA“ за дизајнер на годината за женска облека во 2005 година.

 

 

Модната икона ги обликуваше своите темни прамени во две долги плетенки  оставајќи ги нејзините рамена голи. Дизајнерката додаде црни чорапи, високи до бутовите и црни потпетици на платформа. Извонредните детали и мирното чувство за стил ја карактеризираат естетиката на Вера Ванг.

На 23-годишна возраст, Ванг била најмладата модна уредничка и стилистка на „Vogue“, каде што останала 16 години пред да се пресели во „Ралф Лорен“ како директор за дизајн.

 

Во 1990 година, Ванг ја отвори својата прва продавница на познатата авенија Медисон на Менхетен, воведувајќи ја модата во индустријата за невести со револуционерен дизајн и префинети детали.
Оттогаш, таа ги прошири своите колекции вклучувајќи, обувки, очила, мириси, цвеќиња, порцелан и кристал, сребро и подароци, постелнина, убави хартии и нејзината прва книга, „Вера Ванг за свадби“.

 

 

2010 година ја одбележа 20-годишнината на Вера Ванг како бренд, прославувајќи ги двете децении поминати во првите редови на модата.

На црвениот тепих на Ванг и се придружи Ванеса Хаџенс, која успеа да изгледа прекрасно во минималистички проѕирен црн градник.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.