8 парови од „големото платно“ кои имале симпатии кон нивните колеги и не се срамеле да го кажат тоа јавно

Да ви се допадне вашиот соработник може да биде тешко, особено затоа што многу луѓе веруваат дека не треба да го мешате бизнисот со задоволството. А за актерите кои ги прикажуваат љубовниците на екранот, криењето на љубовта може да биде уште потешко. Додека некои познати личности ги признаа своите интереси кон колегите години подоцна, други направија потег, па дури и се заљубија со своите колеги.

 

1. Бред Пит и Марго Роби

 

За време на едно неодамнешно интервју, Маргот Роби откри дека има симпатии кон Бред Пит и дека не била премногу срамежлива да направи потег. Роби и Пит глумат заедно во филмот од 2022 година, „Вавилон“, а актерката се погрижила да вклучи спонтан бакнеж за време на снимањето.

„Тоа го немаше во сценариото“, откри Роби, „но си помислив: „Кога на друго место ќе имам шанса да го бакнам Бред Пит? Само ќе го направам тоа“.

 

2. Сандра Булок и Кијану Ривс

 

3. Селена Гомез и Били Крудул

 

4. Шејн Вест и Менди Мур

Мур и Вест играа љубовници во романтичната драма од 2002 година, „Прошетка за паметење“. Но, Вест имал симпатии за својата колешка и во реалниот живот. „Мислам дека кога имате привлечност и правите толку слатка приказна, тоа едноставно прави сѐ многу лесно“, рече Вест во подоцнежно интервју. И иако Мур исто така откри дека љубовта била возвратена од неа, тие на крајот останале само пријатели.

 

5. Хилари Даф и Чад Мајкл Мајер

„Дефинитивно имав љубов со него. Имавме неколку сцени со бакнување во филмот и се сеќавам дека бев прилично нервозна поради тоа, но потоа станавме пријатели, а јас повеќе не бев толку нервозна“, објасни Хилари Даф. Даф и Мареј се запознале на снимањето на „Приказна за Пепелашка“ кадешто играа љубовници.

 

6. Зак Ефрон и Роуз Бирн

Зак Ефрон не се срамеше да ги открие своите чувства веднаш по соработката со Бирн. Иако двајцата актери не се зближија толку на екранот, Ефрон сепак станал голем обожавател на Бирн.

„Таа можеби е мојата омилена актерка во светот! Навистина е малку магична. Во овој филм таа игра силна, смешна, лесна жена. Таа ќе редефинира било каква жена и да треба“, рече актерот.

 

7. Реџе Жан Пејџ и Фиби Диневор

Кога Пејџ во едно интервју беше прашан за неговата љубов со славни личности, тој ја именуваше својата колешка и љубовница на екранот, Фиби Диневор. И откако бевме сведоци на хемијата што ја имаа овие двјца во серијата, не можеме баш да го обвинуваме Пејџ.

 

8. Дејвид Харбор и Винона Рајдер

Харбор и Рајдер во моментов се ко-ѕвезди во „Stranger Things’, но љубовта на актерот со неговата колешка датира уште поназад. „Професионално, долго време ја сакам Винона Рајдер. Јас пораснав со нејзините филмови. Да те пуштат во тој свет е остварување на сонот“, призна Харбор во едно неодамнешно интервју.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *