Ајде кој сака да донира за пратеникот од Куманово и за сите кутри душички како него

Со 1000 евра не можел човекот крај со крај да врзе. Во моментот додека го гледав една солза ми потече од окото.

Смеењето е најслатко кога е на своја сметка. Дознајте какви несекојдневни работи се случуваат во секојдневниот живот на Македонците на каналот Македонски несекојдневни ситуации. Испратете своја смешна слика или видео овде.

 • Pero напиша:

  ovakvi kako nego, tace zoke, vo drugi drzavi nemozat ni vo komunalec da rabotat,
  pa ako nemoze da zivee, stro ne si dade ostavka? pa nekoj so sila go tera? a kolku provizii, potkup tenderi i drugi sranja ima lapnato? od kade tie mercedesi, stanovi koli…
  abe ova sve na kol, plemeto nivno banditsko

 • N . N . напиша:

  Dok ne pocnat glavi da letaat nisto rabota ….
  Samo ke si bleeme kako ovci ……

 • Трпе Каранфилов напиша:

  У право си е човеко. И ја со една иљадарка неможам сите кафани у Скопје да ги поминам.

 • Здраво љубави поздрав од Зоки напиша:

  Го најдоа овој кроток, плашлив и прост народ па го зафркаваат.

 • Dekan напиша:

  Според објавените податоци, синдикалната кошница во мај изнесувала 38.791 денар и е зголемена за 8,32 проценти во споредба со јануари годинава. За една година, односно во споредба со мај лани зголемувањето е за 4.635 денари или за 12,78 проценти Од Мај до Декември’ поскапуванје на светско ниво.

 • Djuro od Kumanovo напиша:

  Ne znes dali da ga zalis ili da gaboterasu … Strnovac…Nema covek vise kuce za prodavanje i zatoj e u krizu…plata mala, zanina plata jos pomala…bs e covek xa zalenje…a mi heroji ss penziju od 12 ooo denara smo svi OK…

 • Djuro od Kumanovo напиша:

  Ne znes dali da ga zalis ili da ga oteras u … Strnovac…Nema covek vise kuce za prodavanje i zatoj e u krizu…plata mala, zanina plata jos pomala…bs e covek za zalenje…a mi heroji ss penziju od 12 ooo denara smo svi OK…

 • Djuro od Kumanovo напиша:

  Ne znes dali da ga zalis ili da ga oteras u … Strnovac…Nema covek vise kuce za prodavanje i zatoj e u krizu…plata mala, zenina plata jos pomala…bs e covek za zalenje…a mi heroji ss penziju od 12 ooo denara smo svi OK…

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.