Ајде првите работници за 200 евра стигнаа.

Испратил: Анонимен

Смеењето е најслатко кога е на своја сметка. Дознајте какви несекојдневни работи се случуваат во секојдневниот живот на Македонците на каналот Македонски несекојдневни ситуации. Испратете своја смешна слика или видео овде.

 • DANIEL напиша:

  PRATETE GI VO GENTHERM VO PRILEP TAMU MU SE POTREBNI RABOTNICI ZA 200 EVRA I DA BIDAT DISKRIMINIRANI I POTCENETI

  • Зоран напиша:

   Ќе му ги земи Кромберг Битола а поверојатно за Скопје.
   Тие бараат вака стројни работници 😁

  • Gorki напиша:

   Ke gi smestat site vo edna soba kako vo Idrizovo i nema da plakaat kirija ke im dadat dorucek i rucek i nema da trosat za hrana i ke se vratat doma bogati, polni vo dusata prazni vo djebovite, ama posle 150 godini, taka da koga ke napolnat 200 ke si ziveat normalno.

 • Makedonce напиша:

  Интересира ме како? Ако Македонец со 400/500 евра плата и со сопствена куќа не плаќа ќирија и пак му помагат дедо баба пензиичка и неможат да опстанат, како ќе опстанат овие? Па стан и сметки нема веќе испод 300 евра, по еу земјите за еден автомобил да го купеш и одржуваш месечно кошта 400/500 а не е помалку ни во мк. Си се мајтапат со живците на народо.

 • N . N . напиша:

  Samo si uvezuvame PROBLEMI …..!!!!!!!?

 • Rade напиша:

  Iskreno se nadevam deka prvoto siluvanje ke bide vrz nekoj politicar, nedaj boze nekoe devojce !!!

  • Чкорче напиша:

   Ех море македонче, никако да разбереш… па на начин како што плаќаш струја за Арачиново, како што плаќаш за рамковни идиоти во администрација ете така. Сега појасно ти е?

 • ха ха аххх напиша:

  И овие се луѓе, дошле подобар живот да бараат. На исти начин и нашите гастербајтери ги сликаат по светот. Само што ваквите слики не ги објавуваат по социалните мражи, туку оние со изрентани автомобили и пред туѓи бели дворови.
  Така да нема ништо спорно во тоа што ќе се увезуваат работници.
  Тоа е единствениот начин да се обезбеди конкурентност на компаниите во МК, во отсуство на напредна технологија и иновации на пазарот ќе се бориме со евтин производ добиен од работата на неквалификувани и работници со ниски плати.

 • Марко напиша:

  Браво бре увезовме се стручњак до стручњак магистри и доктори ке ни ја унапредат пропаднатава економија а мој предлог премиерот да ги вработи во фирмата на женаму или пак се дојдени за масовност на митингзите на Груби па за некоја година ке влезат и во пописите! Срам да ви е вакви стручњаци се на списоците за социјална помош а можат Водно да го повлечат ама нема кој да ги ангажира!

  • Marko напиша:

   Prepolni sme od magistri, sekoj vtor e magister, a sekoj petti doktor na nauki! Zatoa do ovaj red dojdovme! Oti sekoj uci da ne raboti! A na Makedonija i treba rabotnik za fuzicki raboti! Site sme naucnici i se znajme!

 • Здраво љубави поздрав од Зоки напиша:

  И овие не ќе можат да издржат со 200 евра, ќе мора да работат дополнително, да ги пикаат рачињата во мармалад, да ” оперираат” по продавници, пазари, зашто медот е резервиран за политичарите.

 • Дарко Мицески напиша:

  Овие ќе се задржат 6 месеци и потоа ќе избегаат во ЕУ. Толку од нивните работници за 200 Евра. Затоа и се дојдени овде.

 • Никола напиша:

  Одма да ги стават во уставот кога ќе се отвори…

 • Suzana напиша:

  Nikoj pameten ne raboti za 200€ koga za hrana i drugi raboti se potrebni najmalku 500-1000€ a ovie rabotnici se budali ako mislite deka ke preživeat so tolku malku pari,ke vidat deka ovde nema život ke si zaminat

 • Suzana напиша:

  A zošto nikoj ne kažuva od kade se ovie “rabotnici”koi ke rabotat za sitni pari.Greota, treba da živeat vo šatori i da preživeat 🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔

 • ????? напиша:

  Shto e rabotata ne mozham da svatam…ako se legalno dojdeni…znachi i tie se lugje …za podobar zhivot….vo venecuela zemale 4 dolari mesechno…zatoa begaat vo kolumbija…isto i ovie mozhebi kaj nas niv kje im znachat tie 200 evra..ne se tie kako nas lezi lebu da te jadam…i se da ima na masa..toa shto kje se najde…i ne vi ghi odobruvam ismejuvanjata…vikaat ne se smej na tugja maka ….bidejki doagja na tvoja glava

 • ????? напиша:

  Od 20 komentari samo 2 ima pozitivni…sekoja vi chest…e zatoa nemame drzhava….oti sme mnogu jaki preku tastatura…zoshto za se ne se bunime javno?…kako nasekade vo svetot..ili kaj nas ushte postoi komunizmot ..kjuti na goli otok kje te pushtat….kje me izbrkaat od rabota…sram da vi e…

 • Правдољубив напиша:

  Мизерија на векот од држава се сторивме. Експлататори од најмодерен вид. Како не ни е срам ,што тие не се луѓе тие не заслужуваат достоинство и достоинствен живот само и само некој да си го полни џебот и да гази преку живи луѓе кои ги третира како крпа за бришење на чевлите.

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.