Актерката Глен Клоуз го гледала „Пред дождот“ на Манчевски и еве што има да каже за филмот и за Македонија

Актерката Глен Клоуз би ја посетила Македонија поради филмот „Пред дождот“ на режисерот, Милчо Манчевски.
Во промотивно видео по повод доделувањето на највисоките филмски признанија, Клоуз беше прашана кој филм ја инспирира да посака да посети некоја земја.

„Постои филм што се вика „Пред дождот“ и е снимен во Македонија. Очигледно е многу стар. Многу работи се случувале таму. Никогаш нема да го заборавам“, рече Клоуз.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *