Ало, државен санитарен инспекторат? Погледнете за што ги користи оваа девојка ТАМПОНИТЕ додека готви

Мајка вели дека ова е нејзиниот нов животен хак и дека ги користи тампоните како „наједноставен начин“ да ја отстрани маснотијата додека се готви месо. Па ви изгледа вкусно да јадете нешто во кое киснело тампон?

Овој ТРИК предизвика жестока дебата бидејќи луѓето се згрозија од самата помисла. И дека тампоните самите се потенцијален извор на хемикалии според националниот институт за здравје.
Производите за менструација може да имаат траги од парабени, фталати и остатоци од пестициди.

„Тампоните се премногу скапи за да се користат за ова“, рече една жена по име Микаела.

„Или хартиена крпа… салфетка.. тоалетна хартија… марамчиња“, еден предложи други, поевтини опции.

Многумина сугерираа дека ова видео е потсетник зошто да не се јаде во туѓи куќи. Еден напишал: „Не можеш да јадеш кај сите дома“.

Па ви изгледа вкусно?

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *