„Ало, Фонд за иновации се слушаме?“ 15 глупави, но истовремено генијални решенија за секојдневните проблеми!

Можеби тие не се најконвенционалните начини да се справите со работите, но ако не сте толку загрижени за естетиката како што не сте загрижени за заштеда на пари или за извршување на работата сами, нема ништо лошо во овие ремек-дела. Уживајте во оваа листа на чиста иновација!

 

1. „Јас сум обожавател на скејтборд“.

2. „Мојот сосед користи дувалка залепена на скејтборд на јаже за да го исчисти покривот“.

3. „Најбрзиот начин за кршење лешници“.

4. „Сè уште не ја фрлајте скршената метла“.

5. „Конечно најдов решение моите кучиња безбедно да гледаат надвор“.

6. „Да ја загрееме водата побрзо“.

7. „Ѕвонче – Стиснете на копчето ќе ве слушнеме!“

8. „Моето капаче за бензин престана да се затвора правилно, па дојдов до решение“.

9. „Изгради ми јахта со сè на бродот. Не ми е гајле колку чини!“

10. „Колегата веќе нема да ми го краде канцеларискиот прибор!“

11. „Одиме на кампување!“

12. „Мојот 11-годишен син го залепи телефонот на неговото лице за да може да игра Xbox и да зборува“.

13. „Џакузи во дворот“.

14. „Патики за на снег!“

15. „Умре телевизорот се роди масата“.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.