Австралиец освоил лото 2 милиони долари откако имал лош ден на работа. А ние во Македонија што со години го исполнуваме условот „лош ден на работа“ што ни следи?

Еден австралиец кој го започнал својот ден на погрешна нога, дефинитивно го завршил на вистинската, откако освоил нешто помалку од 2 милиони долари на Лото.

Човекот од Хобарт бил еден од 11-те победнички записи од првата дивизија на извлекувањето на TattsLotto 4409 од 20 милиони долари во саботата, оставајќи му вкупна награда од 1,8 милиони долари.

Кога го контактирале за да му кажат колку освоил, победникот открил дека пред повикот имал навистина лош ден на работа.

„Леле! Леле! Во шок сум… Немав поим – нула идеја. Смешното е што мислев дека имам лошо утро затоа што се случи несреќен случај на работа“, рекол човекот.

Кога го прашале што ќе прави со неговото ненадејно богатство, мажот рекол дека тоа му дава финансии за да ја исплати својата хипотека.

 

  • Миле напиша:

    Од трите подолгото

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *