Австралијанката Емили Веб е бездомник, но вели дека тоа не е важно бидејќи е толку многу привлечна па може да преспива кај различни мажи и да не плаќа кирија

Емили живее на Голд Коуст, Австралија. Во моментов, таа ги чува сите нејзини важни работи во автомобилот и или останува со пријателите или оди на состаноци за да најде место за спиење.

Таа напорно се обидува да изнајми место, но поради кризата со изнајмување во Австралија, тешко е да се најде.

„Се понудив да платам кирија шест и 12 месеци однапред и сепак немав среќа“, изјави таа.

 

И на наше НЕизненадување Емили има успешен профил на OnlyFans. Таа добр заработува и е подготвена да плаќа околу 2.660 долари месечно за кирија. Изгледа изненадувачки што е бездомник, но веќе две недели нема постојано место. Сепак, поради нејзиниот добар изглед, таа вели дека тоа не било голем проблем.

„Не можам да верувам дека цело ова време ги трошев парите за кирија. Животен хак: Ако ви е жешко, никогаш не плаќајте кирија”, објави таа на интернет.

 

Емили рече дека ја користи апликацијата за запознавање Hinge и престојува кај различни мажи за да се одмори од престојот со пријателите.

„Наоѓав места за престој кај различни момци и ми оди изненадувачки добро. Обично не им кажувам дека сум бездомник. Не сакам да вршам притисок врз никого. Не спомнувам дека сум бездомник и не мислам дека изгледам бездомник“.

 

@emwebbily I swear my lips arent purple this lighting is weird #emwebbily #rentalcrisis #prettyprivilege ♬ original sound – Em 👹

Таа има неделен распоред. Таа обично останува со пријателите четири пати неделно и оди на состаноци околу три пати неделно.

Ако почувствува поврзаност, чека да ја замолат да остане. Досега ништо лошо не се случило, а таа вели дека ако состанокот не ѝ успее, секогаш може да остане со пријателите, поради што се чувствува побезбедно.

 

Иако останувањето на состаноци сега и заштедува пари, тоа не е нејзин долгорочен план. Засега таа ужива да гледа што ќе направат мажите за неа.

„Обожавам да ги поместувам границите на привилегија и да гледам колку далеку можам да одам. Само еднаш си сингл и секси и сакам да го искористам тоа секаде каде што можам“.

 

 

@emwebbily So far so good thank you so so much for everyone who has DMd me offering to help I am so so grateful I love you all #emwebbily #homeless #goldcoast #prettyprivilege ♬ original sound – Em 👹

  • Ljube напиша:

    I pak prostitucija

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *