Баба Мадона на точак! Славната 65 годишна ѕвезда „фатена на дело“, без шминка, како вежба напорно пред нејзината долга исцрпувачка турнеја

65-годишната Мадона изгледаше одлично додека уживаше во возење велосипед во Њујорк во средата – неколку дена пред да започне нејзината презакажана прославена турнеја.

 

 

 

Поп-иконата, која е позната по објавувањето на гламурозни, силно филтрирани фотографии на социјалните мрежи, го покажа својот блескав тен  додека вежбаше, 10 дена пред да започне нејзината турнеја со четири шоуа во Лондон во „О2 Арена“.

 

 

 

Пејачката, која се опоравуваше од бактериска инфекција поради која беше хоспитализирана, носеше црн дуксер од сопствената линија на производи и бејзбол капа, заедно со соодветни шорцеви и хеланки додека возеше велосипед.
Мадона се подготвува да замине на својата прва турнеја по три години по здравствената опасност ова лето што ја стави во болница. Турнејата ќе започне на 14 октомври во Лондон – а ѕвездата ќе настапува уште на три датуми на 15, 17 и 18 октомври во „02 Арена“.

 

 

 

Претходно минатиот месец, „People“ тврдеше дека мајката на шест деца е многу возбудена што тргнува на пат за да ги изведе своите нови песни.

„Таа се врати на пробите минатиот понеделник. Таа е многу среќна што се врати на сцената и се чувствува силно“, сподели извор.

„Таа тесно соработува со нејзините долгогодишни соработници, Џејми Кинг и Стјуарт Прајс, за да ги направи последните поправки на шоуто“, вели изворот.

Во август Мадона изгледаше посреќно од кога било за време на нејзината роденденска забава во Лисабон. Таа носеше фустан со цветен принт и смел сребрен фут додека пееше со ќерката Лурд.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *